zabiegany Wołomin
zabiegany Wołomin
02 maja 2021

Dziś 2 Maja - Dzień Flagi. Dlatego też Zabiegani postanowili w tym dniu zorganizować bieg ulicami miasta. Planowanie biegu zaczęliśmy od wyznaczenia trasy w kształcie flagi. Nie było to łatwe, aby dystans nie był ani za duży ani za mały, odpowiednia długa prosta, no i sama flaga. Jednak udało nam się znaleźć idealną trasę.

 

 

Start i meta zostały wyznaczone przy Urzędzie Miejskim w Wołominie.

Szybko zostało to dostrzeżone przez naszych włodarzy miasta. Postanowili mimo niedzieli, wstać z samego rano i nas przywitać. Otrzymaliśmy kotyliony oraz małe flagi. Pani burmistrz Elżbieta Radwan życzyła nam, aby bezdeszczowe niebo utrzymało się do końca biegu (co się udało 😊). Flagę otrzymaliśmy z rąk wiceburmistrza Łukasza Marek i ruszyliśmy w drogę.

 

 

Zaczęliśmy ulicą Wileńską i biegliśmy prosto aż do szosy Jadowskiej. Następnie skręciliśmy w ul. Majdańską.

 

 

Dalej już tylko kawałeczek ulicą Mińską i do ronda w Majdanie. Zakręt w prawo i ulicą Watykańską aż do Al. Niepodległości. Do świateł, skręt w lewo i już jesteśmy znów na ulicy Wileńskiej.

 

 

Zanim się obejrzeliśmy około 14km zostało przebiegnięte. Mieliśmy ze sobą trzy duże Flagi Polski, które wymienialiśmy między sobą. To zaszczyt biec z flagą, wtedy nie czuć zmęczenia, a nogi same niosą.

 

 

Więcej zdjęć znajdziecie w naszej galerii

 

Bieg z okazji Dnia Flagi