zabiegany Wołomin
zabiegany Wołomin
25 listopada 2022

Tak jak każdy szanujący się biegacz cały sezon szykuje się do docelowego biegu, tak Stowarzyszenie Zabiegany Wołomin przez ostatnie miesiące szykowało się do organizacji III Biegu Andrzejkowego.

To już tradycja, że bieg ten odbywa się w drugiej połowie listopada, gdy biegacze wciąż w zenicie swoich możliwości, a nadal nieskażeni myślą o możliwym roztrenowaniu. Na przekór złej opinii z jaką mierzy się ten miesiąc (niby szaro, buro i śniegu nie ma) dla nas zawsze pogoda jest bardzo wyrozumiała. Nie inaczej było i w tym roku, tym razem dostaliśmy pełen pakiet – i słońce, i śnieg! W mroźny, ale i magiczny (bo śnieżny) poranek 19 listopada spotkaliśmy się na placu zabaw przy ulicy Kwitnącej w Starych Lipinach, gdzie mieściło się biuro zawodów oraz start i meta trasy.

 

 

 

Ogromne podziękowania należą się sołtysowi wsi Stare Lipiny – Radkowi Ufnalowi, który nie tylko udostępnił nam miejsce do rozegrania zawodów, ale i wspierał nas podczas tej i poprzednich edycji wydarzenia.

 

Za prowadzenie imprezy odpowiedzialny był niezastąpiony w tej roli Łukasz Mituła, który swoją konferansjerką może przyćmić niejednego prowadzącego programy telewizyjne.

 

Po odebraniu pakietów zarówno mali jak i więksi zawodnicy mogli wziąć udział w rozgrzewce poprowadzonej przez Elizę Szczechurę. Po takiej dawce pajacyków, przysiadów i skłonów nawet nieużywane na co dzień mięśnie były odpowiednio przygotowane do biegu! A młodsi mieli wyjątkową okazję poćwiczyć razem z ich ulubionym bohaterem – psem Marshallem, który gości na wydarzeniach Zabieganego Wołomina dzięki uprzejmości Akademii Gimnastyki.

 

 

Bieg główny poprzedziła rywalizacja dzieci i młodzieży, w której wzięło udział przeszło 60 uczestników. Najmłodsi zawodnicy (roczniki 2017-2022) wystartowali na dystansie 100 metrów. Ależ to były emocje! Któż się spodziewał takiej siły i determinacji w tych maluszkach! Emocje większe niż na finale piłkarskich mistrzostw świata. Dla niektórych był to debiut, dla innych kolejne biegowe doświadczenie, ale każdy

z nich włożył w ten wyścig całe serce. Chwilę później wystartował bieg dla dzieci urodzonych w latach 2012-2016, a dystans został zwiększony do 300 metrów. To już nie była zabawa! Od samego początku zawodnicy wiedzieli po co tu są i co trzeba zrobić, żeby przekroczyć linię mety w jak najszybszym czasie. Oj, my dorośli moglibyśmy uczyć się od nich tej zaciętości i konsekwencji! Ostatnim z biegów dziecięco-młodzieżowych był wyścig na 500 metrów, w którym wziąć udział mogli urodzeni w latach 2007- 2011.

 

 

Ależ to była walka! Na sygnał startu wystrzelili jak petardy, wzrok nie był w stanie uchwycić tej szybkości! Ileż talentów objawiło się w trakcie tego krótkiego, ale jakże spektakularnego wyścigu.

Zwycięzcy w biegach dla dzieci to:

 

dziewczynki:

100 m

1. Oliwia Kęsik

2. Marika Kochańska

3. Marysia Zakrzewska

 

300 m

1. Helena Smoderek

2. Antonina Puławska

3. Nina Oleksiak

 

500 m

1. Wiktoria Sereda

2. Gabriela Puławska

3. Roksana Roguska

 

chłopcy:

100 m

1. Arkadiusz Tarsalewski

2. Stanisław Kurek

3. Miłosz Denisiuk

 

300 m

1. Adrian Kochański

2. Aleksander Tarsalewski

3. Adrian Maćkowski

 

500 m

1. Adrian Budek

2. Radek Maćkowski

3. Filip Sotnik

 

 

 

Po niezwykle emocjonujących biegach dziecięcych przyszedł czas na rywalizację dorosłych. Do startu stanęło ponad 100 uczestników. Trasa biegu na dystansie 10 km poprowadzona została tak, aby biegacze mieli możliwość sprawdzenia się w różnorodnym terenie - nie zabrakło asfaltu, ani szutru,

a także odcinka dla amatorów biegów trailowych.

 

 

Znaczną część trasy pokrywała cieniutka warstwa pierwszego śniegu, dodając magii krajobrazowi skąpanemu w promieniach delikatnego listopadowego słońca, które to tuż przed samym startem postanowiło wyłonić się zza przesłaniających niebo stratocumulusów. Wyniki pomiarów czasowych pokazują, że żaden zawodnik nie lenił się na trasie, a zdjęcia i relacje dodatkowo potwierdzają, że bieg był czystą przyjemnością i już po przekroczeniu linii mety zamienił się na wspaniałe i miłe wspomnienie, które na długo pozostanie w myślach uczestników.

 

 

A ponieważ deficyt kalorii należy jak najszybciej uzupełnić to po biegu na każdego uczestnika czekała przepyszna, rozgrzewająca zupa dyniowa, kiełbaski prosto z ogniska, gorąca kawa i herbata oraz różnorakie ciasta i ciasteczka. Ostatnim, ale i najważniejszym punktem imprezy była dekoracja zwycięzców poszczególnych biegów, a także (w przypadku biegu głównego) zwycięzców w kategoriach wiekowych. A jako wisienka na torcie pojawiła się kategoria ‘najszybsi w gronie Zabieganych’. Gratulujemy wszystkim Zwycięzcom!

 

Kategoria OPEN

 

Kobiety:

1. Marcelina Karbowiak – 00:43:16

2. Bożena Wiercioch – 00:45:08

3. Anna Jarek – 00:46:16

 

Mężczyźni:

1. Taras Telkovsky – 00:36:54

2. Michał Szybalski – 00:39:48

3. Seweryn Wróblewski – 00:39:56

 

 

 

Kat. 16 - 30

 

Kobiety:

1. Yulia Shasenko

 

Mężczyźni:

1. Ilya Kastsiuk

2. Jakub Oleksiak

3. Jakub Wełna

 

Kat. 31 - 45

 

Kobiety:

1. Edyta Majewska

2. Swetlana Pawlowska

3. Agnieszka Rutkowska

 

Mężczyźni:

1. Mariusz Myśliwiec

2. Krystian Jusiński

3. Anton Skuratovich

 

Kat. 46+

 

Kobiety:

1. Renata Grzechnik

2. Sylwia Kajdas

3. Katarzyna Lorens

 

Mężczyźni:

1. Radek Gozdek

2. Mariusz Bisowski

3. Dariusz Król

 

Najszybsza Zabiegana/Najszybszy Zabiegany

 

Kobiety:

1. Eliza Szczechura

2. Katarzyna Sotnik

3. Kinga Szczypkowska

 

Mężczyźni:

1. Daniel Maćkowski

2. Krzysztof Chmiel

3. Tomasz Wróbel

 

Pełne wyniki

 

 

 

Chociaż emocje po III Biegu Andrzejkowym jeszcze nie opadły to już nie możemy się doczekać kolejnej odsłony naszego biegu. Nie mógłby się odbyć bez naszych Patronów i Sponsorów, wolontariuszy, uczestników, wszystkich Zabieganych, którzy zaangażowali się w organizację.  To dzięki Wam udało się zorganizować bieg.

 

Serdecznie podziękowania kierujemy do:

 

- Burmistrz Wołomina – Elżbiety Radwan oraz Gminy Wołomin za objęcie wydarzenia patronatem oraz ufundowanie pucharów, nagród i wody dla uczestników jak również zapewnienie zaplecza sanitarnego;

 

- Amazing Park, za ufundowanie nagród dla dzieci we wszystkich kategoriach,

 

- Fenix Medical Fitness za ufundowanie nagrody specjalnej dla najszybszych członków

Stowarzyszenia Zabiegany Wołomin;

 

- Green Box – Catering dietetyczny, za przygotowanie posiłku regeneracyjnego dla wszystkich biegaczy;

 

- Klubu Sportowego Akademia Gimnastyki, za zapewnienie dzieciom animacji i towarzystwa psa Marshalla z Psiego Patrolu,

 

- Polskiemu Funduszowi Rozwoju, za ufundowanie nagród dla zwycięzców w biegach dziecięcych;

 

- Rarytas PPH – Wędliny Polskie  A. i M. Nasiłowscy, za zapewnienie kiełbasek na ognisko na zakończenie imprezy.

 

Dodatkowo wyrazy uznania kierujemy do Wolontariuszy ze Szkoły Mundurowej - I LO PUL Wołomin im. 111 Eskadry Myśliwskiej, Hufca Pracy w Wołominie oraz Szkoły Branżowej I stopnia  w Wołominie – dziękujemy za Wasze gorące serca w ten rześki dzień.

 

Szczególne podziękowania kierujemy do Firmy GRODNO S.A., która stale wspiera działania naszego Stowarzyszenia, za ufundowanie ścian do namiotu, dzięki którym mróz nie był nam straszny.

 

https://www.facebook.com/groups/435347656864393/permalink/1948293685569775/

https://www.facebook.com/groups/435347656864393/permalink/1947869055612238/

https://www.facebook.com/100010175291065/videos/3238396023086701/

https://photos.app.goo.gl/tCn42sqamkaSD39w7

 

 

 

 

 

 

 

III BIEG ANDRZEJKOWY 2022