zabiegany Wołomin
zabiegany Wołomin
12 października 2020

W sobotę 10 października odbyło się wspólne zbieranie śmieci pod hasłem Posprzątaj Las z Zabieganym Wołominem. Postanowiliśmy zorganizować to wydarzenie jako symboliczne zakończenie naszych wirtualnych biegów i wysprzątać część ścieżek po których prowadziła trasa biegu. Spotkaliśmy się punkt o 10.00 na ulicy Marszałkowskiej, a tam już czekał na nas kontener. Specjalnie na tę akcję podstawiony przez MZO Wołomin. Bardzo dziękujemy!

 

 

Naszą akcję wspierał również od początku Czysty Wołomin, czyli profil prowadzony przez Urząd Miejski w Wołominie i poświęcony tematom związanym z szeroko pojętą ochroną środowiska. Dziękujemy więc Urzędowi Miasta za wsparcie, za dostarczone worki oraz za upominki, które już na początku wprowadziły nas w dobry humor. Szczególnie dzieci, które tego dnia licznie stawiły się na miejsce zbiórki.

 

 

Pracowaliśmy w małych grupach przyciągając z lasu worki wypchane butelkami, puszkami i torebkami foliowymi. Niestety dużą część zebranych śmieci stanowiły części samochodowe, a niektóre z nich były bardzo ciężkie i trudne do przeniesienia.  Zresztą wiedział o tym dobrze ktoś, kto tuż przed naszą zbiórką skorzystał ze wspomnianego kontenera i wrzucił do niego takie elementy samochodu opróżniając najwyraźniej swój garaż.

 

 

Byliśmy zaskoczeni i smutni. Bardzo brzydkie zachowanie tego kogoś, szczególnie, że wiedział, że podrzuca śmieci do kontenera którego nie zamawiał. Nie zraziło nas to jednak i ufni w to, że robimy coś dobrego ruszyliśmy do lasu! Zobaczcie efekty naszej intensywnej 2 godzinnej pracy w fotorelacji poniżej.

 

 

podsumowanie: Jarek Bąk 

Posprzątaj Las z Zabieganym Wołominem