zabiegany Wołomin
zabiegany Wołomin
08 października 2020

Pamiętnego dnia 7.10.2020 odbył się 51 trening w ramach cyklu Zabiegane Środy Dla Każdego . Tym razem prowadzącym był Paweł Kowalczyk. Dzięki uprzejmości OSIR Huragan spotkania przenieśliśmy na Orlik przy Kazimierza Wielkiego 1. Jest tam 200 m bieżnia i co najważniejsze oświetlona! Na treningu zjawiło się około 20 osób. Poziom zaawansowania od początkujących (biegających od 3 m-cy) do zaawansowanych.

 

zdjęcie: Paweł Kowalczyk opowiada co będziemy dziś robić na treningu. 

 

Zaczęliśmy od krótkiej przebieżki trwającej 3 okrążenia. Następnie kilka ćwiczeń na rozgrzanie mięśni i kilka 100 m przebieżek w szybszym tępię, aby wprowadzić organizm do treningu. Zostaliśmy podzieleni na 4 grupy po 4 osoby. Każda osoba miała za zadanie biec po swoim torze. Na początku przebiegliśmy 4 okrążenia po 200 m. Miało być bez ścigania, każdy wg swoich możliwości, ale niestety (albo i stety ) na ostatniej prostej każdy dawał z siebie maxa ! Po tej zabawie przeszliśmy do kilku okrążeni 400 m (po dwa kółka na bieżni), gdzie trzeba było siły rozłożyć na dłuższy odcinek, ale i tu nie odbyło się bez walki o każdy metr. Jednak to był dopiero początek najlepszej zabawy, znaczy „treningu”. Zostaliśmy podzieleni znów na drużyny tak aby w każdej był zróżnicowany poziom. Każda z drużyn stanowiła sztafetę 4 osobową. Po 200m następowała zmiana i przekazanie pałeczki. Każda grupa dawała z siebie 200 % normy. Walka była o każdy metr. Na końcu wszyscy sapali, dyszeli ale był i doping i rywalizacja i sprawdzenie samego siebie. Wszystko co sprawia, że stajemy się lepsi, szybsi ale też czujemy się częścią grupy. Każdy bawił się świetnie. Na koniec przetruchtaliśmy kilka okrążeni dla rozluźnienia mięśni i uspokojenia oddechu. Paweł wielki szacunek za super Trening. Wszyscy wychodzili zmęczeni. ale też naładowani super energią. Kto nie był niech żałuje.  Na filmikach możecie zobaczyć jak dobrze się bawiliśmy! 

 

 

I niech nikt nie przegapi kolejnej Zabieganej Środy Dla Każdego już za tydzień 14.10.2020 o 19:00 na Orliku. Tu znajdziecie wydarzenie: LINK. Jestem pewna, że kolejny prowadzący też przygotuje dla nas nie małe wyzwania. Na koniec zobaczcie jak świętujemy na treningu  urodziny naszego Zabieganego kolegi. Krzysztof Lorens 100 lat !!!

 

 

autor: Kinga Szczypkowska

Zabiegane Środy dla Każdego #51 z Pawłem Kowalczykiem