zabiegany Wołomin
zabiegany Wołomin
14 września 2020

W ostatnią środę w ramach Zabiegane Środy dla Każdego #47 z Zabieganym Wołominem na terenie Ośrodek Sportu I Rekreacji Huragan Wołomin mięliśmy okazję gościć niezwykłe biegowe osobowości: Pawła Żuka i Natalię Tajchma. W Naszym biegowym świecie Paweł znany jest z żelaznego charakteru i stalowych nóg wykutych w biegach dłuuugich i bardzo dłuuuugich: dobowych, 6-dobowych, 10-dobowych, na 1000 mil, od 1000 do 5000 kilometrów. Na tych dystansach zdobył uznanie kibiców, szacunek innych biegaczy oraz wiele, medali uzyskując też wiele niesamowitych rekordów! Najbardziej szczegółowy i aktualny opis jego dotychczasowych osiągnięć znajdziecie w artykule na stronie trener.biegania.pl. do przeczytania, którego gorąco zachęcamy! Natalia też jest utytułowaną biegaczką i można m.in. wspomnieć, że w tym roku pod koniec sierpnia wygrała bieg na 50 km na UltraPark Weekend, a miesiąc temu została vice mistrzynią Czech w Biegu 24 godzinnym. Dwa lata temu została Mistrzynią Polski w Maratonie Masters kat 40+. Była też 3 open w biegu 6 godzinnym w Barcelonie 2 lata temu.

 

 

Jeszcze 15 minut przed treningiem nic nie zapowiadało się tak dużej frekwencji. Z minuty na minutę teren Huraganu zapełniał się jednak czarno złotymi barwami Zabieganego Wołomina oraz zaprzyjaźnionymi biegaczkami i biegaczami.

 

 

Biegacze przybywali z każdej strony. W sumie przybiegło blisko 40 osób. Nieśmiało można powiedzieć, że to największa frekwencja w historii środowych treningów, co uczciliśmy okolicznościowym zdjęciem tuż przed treningiem!

 

 

Przed rozpoczęciem treningu, Paweł przekazał na licytację w ramach akcji Ultra Marzenie swoją koszulkę z biegu 10-dobowego w Nowym Jorku gdzie ustanowił wtedy Rekord Polski (1062 km) oraz okolicznościowy medal na pamiątkę jego biegu na 5000km w Atenach. Dziękujemy w imieniu małego Kuby Rydzio na którego leczenie, zostaną przekazane pieniądze z aukcji tych rzeczy!

 

 

Po oficjalnym powitaniu wtargnęliśmy na murawę. Jak przystało na takie gwiazdy świata biegowego nie mogło zabraknąć mediów. Nasz trening relacjonował Jarek Komorowski z „Życia Powiatu". Jego zdjęcia zostały też wykorzystane w tym artykule za co bardzo dziękujemy! Z uśmiechami na twarzy i z nutką niepewności co Nas czeka rozpoczęliśmy od zdjęcia grupowego. Po części powitalnej , Trening czas zacząć!!!

 

 

Część z Nas liczyła na ciężki trening po osobie, która codziennie przemierza ok. 100 km, a tu niespodzianka. Paweł stwierdził, że pobiegamy sobie na luzie i że będzie odpowiadał na Nasze pytania. Z małą nieśmiałością ruszyliśmy. W sumie przebiegliśmy ok. 6,5 km w tempie konwersacyjnym.

 

 

Po kilku okrążeniach podzieliliśmy się na dwie grupy, na fanów Natalii i Pawła. W trakcie biegu Paweł i Natalia opowiadali o Swojej przygodzie biegowej. Przekazywali Nam swoją pozytywną energię. Grupa żeńska Natalii tak była zainspirowana, że zdublowała grupę Pawła. W kobietach siła!!! Dla biegaczy była to super lekcja o tym, że każdy Mistrz ma inne podejście do biegania. Nie ma złotego środka. Jedni się rozciągają, a inni jak Paweł w ogóle tego nie robią. Na zakończenie obdarowaliśmy Naszych gości upominkami Zabieganego Wołomina. Przyjęliśmy również zaproszenie na treningi , które odbywają się na Młocinach oraz odbyła się sesja zdjęciowa z Naszymi bohaterami.

 

Zobaczcie na krótkim filmiku jak przebiegło całe nasze spotkanie i jaka wyjątkowa atmosfera towarzyszyła nam podczas całego treningu!

 

 

Bardzo dziękujemy Pawłowi oraz Natalii za wspólnie spędzony czas! Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem tego o czym nam opowiadali i na pewno na długo nie zapomnimy tego spotkania! 

 

 

autorzy artykułu i filmu : Basia Łozak - Sereda oraz Grzegorz Sereda 

 

 

Paweł Żuk i Natalia Tejchma poprowadzili trening Zabieganego Wołomina