zabiegany Wołomin
zabiegany Wołomin
05 kwietnia 2020

 

 

W marcu zakończyła się kolejna miesięczna rywalizacja Zabieganego Wołomina pod nazwą: Spacerowicz Miesiąca. Trzeba powiedzieć, że aby uczestniczyć w tej rywalizacji, w ostatnich trudnych dla wszystkich tygodniach było o wiele łatwiej niż w rywalizacji biegowej czy rowerowej. Ograniczenia spowodowały jednak, że częściej wybieraliśmy spacery po lesie niż po mieście, dbając o bezpieczeństwo swoje i innych. Podsumowując: wyzwanie podjęło 31 osób, które przedreptało łącznie 1279 km ! Ta rywalizacja w ostatnich miesiącach nabrała tempa i rumieńców, gdyż w zeszłym roku, żeby ją wygrać w Open trzeba było przejść 60-70 km, a teraz... sami przeczytajcie ! 

 

Zacznijmy od Pań, gdzie niedościgniona okazała się Kasia Aftyka-Kochoń, która jako zabiegana mama większość swoich aktywności wykonywała podczas spacerów z dziećmi, pchając wózek lub goniąc dziecięcy rowerek. Trzeba się zastanowić czy aby takich spacerów, ze względu na ich trudność nie punktować podwójnie ?! Wynik Kasi w marcu to 76,65 km i zasłużone pierwsze miejsce ! Gratulacje ! Zaszczytne drugie miejsce zajęła Lidia Wojtkowska z wynikiem 69,55 km, która jak zapewne wiecie razem ze swoim mężem Piotrem uskutecznia sportowy chód Nordic Walking w okolicznych lasach. Czasem prowadzi Lidia, czasem Piotr, a więc są to niezwykle partnerskie spacery ! Trzecie miejsce zajęła, jak zwykle mocna w tej rywalizacji Basia Sereda z wychodzonym wynikiem 65,51 km. Dodajmy do tego jej wybiegane w marcu 163 km i już wiecie jaki jest przepis na szybkie bieganie Basi w barwach Zabieganego Wołomina ! Rywalizacja o 3 miejsce była bardzo zacięta, gdyż tylko 8 metrów mniej wyspacerowała Lidia Kozłowska ( 65,43 km) zajmując ostatecznie 4 miejsce. Różnica naprawdę minimalna ale emocje ogromne ! Gratulacje dziewczyny. 

 

 

Zwycięzcą całej marcowej rywalizacji został wspomniany już wcześniej Piotr Wojtkowski z fenomenalnym wynikiem 153,99 km ! Wynik jest o tyle szczególny, że niemal w 90% pokonany techniką Nordic Walking. Piotr swoje treningi chodziarskie, uzupełnia bieganiem, jazdą na rowerze oraz morsowaniem co sprawia, że jest bardzo sprawny i wszechstronnie przygotowany do różnego rodzaju zawodów, w których często bierze udział. Piotr specjalnie na potrzeby tego artykułu, zgodził się, krótko opowiedzieć o podstawach techniki Nordic Walking, aby ją wam nieco przybliżyć ! Dzięki ! 

 

 

 

Kapitalny wynik 149,68 km i drugie miejsce przypadło Grzegorzowi Seredzie, który jak co miesiąc jest bardzo mocny w tej rywalizacji ! Dodajmy do tego jego wybiegane w marcu 141 km i złoży nam się obraz ogromu jego pracy jaki wkłada w swoje aktywności i treningi. Grzegorz wraca po ubiegłorocznej kilkumiesięcznej kontuzji więc tym większy szacunek dla jego osiągnięć i determinacji !  Trzecie miejsce zajął Dominik Kornacki (pseudo Zdzisław Zasadniczo), który wychodził 136,08 km i tym samym zamknął listę osób, które w marcu spacerowały powyżej 100 km ! Wynik Dominika jest również doskonały z czego bardzo się cieszymy, włączając w to jego psa Diego, najbardziej wysportowanego i zadowolonego psa w naszym Powiecie ! Dłuższe dystanse pokonują już tylko wilki ;) 

 

 

 

Bardzo serdecznie wszystkim gratulujemy i bardzo dziękujemy, że zechcieliście się przyłączyć do naszej zabawy !

 

Przypominamy, że kwietniu, ze względu na kolejne ograniczenia zdecydowaliśmy się zawiesić nasze tradycyjne rywalizacje i ograniczyliśmy je do rywalizacji o nazwie DOMOWY MISTRZ  KWIETNIOWY gdzie rywalizujemy na łączny czas wykonanych treningów, które możemy uskutecznić w domu, na balkonie, ogródku, w takich dyscyplinach jak:  Kolarstwo stacjonarne, Aerobik, Bieg po bieżni, Chodzenie po bieżni, Pilates, Rozciąganie, Skakanie na skakance, Trening obwodowy, Trening siłowy, Trening eliptyczny, Joga, Taniec. 

 

Pamiętajcie, że aby dołączyć do rywalizacji musicie zaprosić ZABIEGANY WOŁOMIN do swoich znajomych na ENDOMONDO.

 

Wystarczy kliknąć ten link: https://www.endomondo.com/profile/40749925

 

ZACHĘCAMY !

 

autor: Jarek Bąk

zdjęcie: Piotr Wojtkowski 

 

Spacerowicz Miesiąca - Podsumowanie rywalizacji Zabiegany Wołomin na Endomondo - Marzec 2020