zabiegany Wołomin
zabiegany Wołomin
27 września 2020

 

W środę 23 września odbył się przygotowany przez drużynę Zabiegany Wołomin przy współpracy z trenerem biegania Kamilem Krauze oraz instruktorkami fitness Elizą Szczechura i Joanną Korajczyk (Fit Asia) trening lekkoatletyczny dla dzieci i dorosłych "WOŁOMIN NA BIEGOWO". Wydarzenie odbywało się w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu Dzięki uprzejmości Ośrodka Sportu i Rekreacji w Wołominie  mogliśmy skorzystać z bieżni i terenu przy ul. Kazimierza Wielkiego 1. To już drugi raz kiedy bierzemy udział w tej inicjatywie, ponieważ w 2019 roku również udało nam się zakwalifikować do grona instytucji, drużyn, stowarzyszeń, które złożyły odpowiedni wniosek do Ministerstwa Sportu. Wtedy trening przyciągnął dużą liczbę uczestników, dlatego w tym roku postanowiliśmy zaangażować się ponownie w ten fantastyczny projekt. 

 

 

Czym więc jest ETS? Na stronie organizatora https://etspolska.pl przeczytacie, że "Europejski Tydzień Sportu jest inicjatywą Komisji Europejskiej mającą promować sport i aktywność fizyczną w całej Europie. Tydzień ten ma zapoczątkować nowe działania oraz opierać się na już istniejących, udanych przedsięwzięciach o charakterze europejskim, krajowym, regionalnym lub lokalnym. Ta ogólnoeuropejska kampania realizowana pod hasłem #BeActive (Bądź aktywny) ma zachęcić obywateli do aktywnego trybu życia w ciągu obchodów Tygodnia oraz przez cały rok." Tegoroczna 6 edycja mimo obostrzeń związanych z Covid19, był rekordowa, ponieważ w ciągu 3 pierwszych godzin rejestracji zgłoszono ponad 250 wydarzeń! 

 

 

zdjęcie:  Wołomin na Biegowo w ramach ETS  

 

Co działo się na naszym treningu? Wszystko! Najmłodsze dzieci w wieku 5-7 lat bawiły się na bieżni w gry i zabawy ruchowe, które poprowadziła ekipa Zabieganego Wołomina wraz z Agnieszką Krauze. Było mnóstwo śmiechu i zabawy.

 

zdjęcie: zabawa biegowa w najmłodszej grupy uczestników 

 

W tym samym czasie grupa starszych dzieci pod okiem trenera Kamila Krauze mierzyła się m.in z płotkami lekkoatletycznymi oraz skipami. Kamil dzielił się swoim wieloletnim doświadczeniem lekkoatletycznym, udzielał wskazówek i cierpliwie odpowiadał na pytania uczestników.

 

zdjęcie: Kamil Krauze  i starsza grupa dzieci 

 

zdjęcie: starsza grupa dzieci  - trening na płotkach lekkoatletycznych 

 

Kiedy dzieci były pochłonięte treningiem, dorośli mogli im kibicować lub sami mogli skorzystać z treningu! Dla nich też przygotowaliśmy atrakcje! Na samym początku trener personalny, trener funkcjonalny, trener medyczny i jednocześnie instruktorka fitness czyli niezastąpiona Fit Asia zaproponowała uczestnikom ćwiczenia rozciągające i mobilizacyjne różnych części ciała.

 

zdjęcie: ćwiczenia z FIT ASIA

 

Po takiej rozgrzewce dorośli ruszyli pod okiem ekipy Zabieganego na prawie godzinne marszobiegi ulicami Wołomina. Na zakończenie treningu mogliśmy rozdać otrzymane od ETS upominki dla dzieci.

 

zdjęcie: rozdajemy upominki dla uczestników treningu, które dostaliśmy od ETS 

 

Ostania godzina treningu, niezwykle klimatyczna, bo już po zmroku należała do uwielbianej przez fanów sportowej poniewierki, instruktorki TRX Elizy Sczechura, która przygotowała autorski zestaw dynamicznych ćwiczeń poprzedzonych rozgrzewką. 

 

zdjęcie: ćwiczenia z Elizą Szczechura 

 

zdjęcie: ćwiczenia z Elizą Szczechura 

 

Przez cały trening mogliśmy korzystać z ofiarowanych przez Carrefour Wołomin batoników i wody. Bardzo dziękujemy za pomoc i nieocenione wsparcie! 

 

zdjęcie: nasza ekipa i treningowe przekąski od Carrefour Wołomin 

 

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam zorganizować wydarzenie Wołomin na Biegowo. Szacunek dla uczestników! Szczególne wyrazy uznania dla najmłodszych dzieci za to, że dały z siebie wszystko i z uśmiechem wytrzymały do końca treningu! Do zobaczenia za rok!! 

 

Na koniec obejrzyjcie film podsumowujący całe nasze środowe spotkanie:

 

 

autor podsumowania: Jarek Bąk 

film: Grzegorz Sereda

zdjęcia: Monika Winkler-Woźniak oraz Krzysztof Szczypkowski

 

 

Wołomin na Biegowo - relacja z treningu dla dzieci i dorosłych w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu