zabiegany Wołomin
zabiegany Wołomin
06 grudnia 2021

W dniu 20 listopada 2021 Stowarzyszenie Zabiegany Wołomin zorganizowało 
II Bieg Andrzejkowy. Bieg otrzymał patronat Burmistrz Wołomina.

Wydarzenie współorganizował sołtys wsi Stare Lipiny  – Radosław Ufnal. Zaplecze biegu zostało zorganizowane na placu zabaw „pod Orzechem” przy ul. Kwitnącej w Starych Lipinach.

 

 

W ramach wydarzenia zorganizowano biegi dziecięce, na dystansie 200m, 400m i 600m.

Przed biegiem dzieci zostały rozgrzane przez trenerkę FitAsię oraz psa Marshalla. Maskotka towarzyszyła też najmłodszym podczas biegu oraz przy wręczaniu pucharów i nagród dla najszybszych. Nagrody ufundował Amazing Park.

 

 

 

 

Bieg główny odbył się na dystansie 10 km. W obu biegach wzięło udział ponad 200 biegaczy!

Biegacze zapisani na bieg główny min. w pakiecie otrzymali opaskę termiczną w barwach Zabieganego Wołomina, napoje energetyczne od Komodo oraz baton. Dzieci otrzymały wodę i słodką niespodziankę.

 

Pogoda dopisała w 100%, słońce pięknie świeciło cały dzień. Sportowców rozgrzała przed biegiem głównym trenerka Eliza Szczechura. Biegacze o godzinie 11.00 wyruszyli na trasę, spod nowej bramy startowej Zabieganego Wołomina. Została ona ufundowana przez Grodno S.A.

 

 

 

Droga była wymagająca, ale nie przeszkodziło to wielu biegaczom zrobić życiówki!

Najszybsi okazali się mężczyźni:

 

Maciej Dutkiewicz 36:37,

Jarosław Kurek 36:56

Sylwester Kuśmierz 37:02. 

 

Najszybsze z kobiet były:

Karolina Beńska 47:56,

Iwona Augustyńska-Śmietało 48:15

Emilia Windloch 50:09.

 

Gratulujemy wszystkim biegaczom!

 

 

 

Nagrody otrzymali też biegacze w kategoriach wiekowych 15-30, 31-45 i 46+. Nagrodami były karty do ulubionego sklepu każdego biegacza - Decathlon!

Nagrody oraz puchary zostały ufundowane przez Gminę Wołomin. Dodatkowe nagrody trafiły też do najszybszych biegaczy wśród członków Zabieganego Wołomina oraz Fenix Medical Fitness.

To właśnie oni ufundowali dla biegaczy vouchery na zabiegi w swoim klubie!

 

 

Organizator zapewnił także pomiar czasu dla wszystkich uczestników biegu. Całą imprezę prowadził Łukasz Mituła. Profesjonalnie przygotowany, zabawny i mistrz w swoim fachu! Nad bezpieczeństwem wszystkich czuwała Policja, Straż Miejska, Straż Pożarna jak i ratownicy medyczni. Lokalna prasa też przybyła aby uwiecznić to wydarzenie.

 

 

Firma Green Box Catering przygotowała nam przepyszny posiłek regeneracyjny dla wszystkich biegaczy i wolontariuszy. Była zupa dyniowa, naleśniki z serem, bigos oraz ciasteczka. Jedno lepsze od drugiego!

 

 

Wydarzenie zorganizowane przez Stowarzyszenie Zabiegany Wołomin, ale nie odbyło by się bez pomocy wolontariuszy z Zabieganego Wołomina oraz młodzieży z wołomińskich szkół. Nieletnich wolontariuszy było ponad 40! Pomagali w biurze zawodów, przy pucharach, medalach, przy wydawaniu posiłków, obsłudze depozytu. Piękną pracę wykonali też wolontariusze na trasie, wskazywali drogę, ale też pięknie dopingowali biegaczy.

 

 

 

Na zakończenie odbyła się loteria z fantami oraz ognisko. Każdy wychodził zadowolony i już zapowiadał, że za rok znów z nami pobiegnie.

 

 

Stowarzyszenie Zabiegany Wołomin poza organizacją biegów prowadzi bezpłatne

i ogólnodostępne treningi dla biegaczy.

 

We wtorki można spotkać nas na marszobiegach w Kobyłce. W środy na OSiR Huragan na Zabieganych Środach dla Każdego. W piątki biegamy po lesie przy cmentarzu 

w Wołominie,

a w niedziele można z nami udać się na dłuższe wybieganie. Wszystkie te wydarzenia oraz zapowiedzi kolejnych biegów znajdziecie na www.zabieganywolomin.pl, fb Zabiegany Wołomin lub na grupie fb Zabiegany Wołomin – grupa biegających po prawej stronie Wisły

Serdecznie Zapraszamy!

 

fotorelacja:

Galeria Zabiegany Wołomin

 

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=4620624791351826&id=1980059005408431

 

 

 

 

 

 


II BIEG ANDRZEJKOWY