zabiegany Wołomin
zabiegany Wołomin
07 sierpnia 2020

Cześć biegacze i biegaczki !

 

Szukacie motywacji do treningu? Szukacie biegowego wyzwania? Chcecie się sprawdzić i rywalizować z innymi w bezpieczny sposób? Mamy dla was  biegowe wyzwanie w Wołominie! 

 

Nasze wirtualne zawody wspiera Urząd Miasta Wołomin oraz Nadleśnictwo Drewnica, które wydało zgodę na bieg w okolicy rezerwatu Grabicz.  Bardzo dziękujemy! 

 

LEŚNY PÓŁMARATON  i ZIELONA PIĄTKA 

 

ZASADY:

 

 • wyzwanie trwa w okresie od 09.08.2020 r.  do 30.09.2020 r.
 • wyzwanie to bieg, który odbywa się na konkretnej wyznaczonej i oznakowanej trasie  (uczestnik może również otrzymać track trasy, aby mógł wgrać ją go do zegarka) 
 • trasa zostanie oznakowana winylowymi taśmami: żółto - czarnymi (21 km) i czerwono - białymi (5 km) 
 • będzie również można pobiec z wyznaczonym przez Zabiegany Wołomin "zającem" (daty zostaną podane w czasie trwania wydarzenia) 
 • wyzwanie nie jest imprezą biegową, a jedynie samodzielną próbą przebiegnięcia określonej trasy ; udział w wyzwaniu jest całkowicie dobrowolny 
 • Dystans trasy  w przybliżeniu: 21 + km lub  5+ km 
 • obie trasy  to wyznaczone pętla, które w 80% prowadzi leśnymi ścieżkami, a umowny start i meta w obu przypadkach mieści się na skrzyżowaniu ul. Zielonej i Szpotańskigo w Wołominie. 

 

 

 • uczestnik wyzwania biegnie samodzielnie w dowolnym terminie i porze dnia i to on decyduje czy i kiedy podejmie wyzwanie; 

 • uczestnik wyzwania przesyła zapis ze swojego zakończonego biegu do kontakt@zabieganywolomin.pl  celem weryfikacji zgodności z oryginalną trasą

 • po akceptacji wynik czasowy biegnącego zostaje zapisany w tabeli wyników, a uczestnik zostaje sklasyfikowany,

 • uczestnik wyzwania może wielokrotnie w ciągu trwania wyzwania pokonać trasę biegu i przesłac go celem weryfikacji, a w tabeli zostanie pozostawiony jego jeden najlepszy wynik. 

 • wyzwanie wygrywa osoba z najlepszym czasem dystansu półmaratonu w dwóch kategoriach: open kobiet i open mężczyzn. 

 • wyzwanie wygrywa osoba z najlepszym czasem dystansu 5 km w dwóch kategoriach: open kobiet i open mężczyzn.

 

UWAGA: 

 

TRASA BIEGU graniczy z Rezerwatem Grabicz, w związku z tym prosimy zachowywać się zgodnie z zasadami, które wyznacza obecność w takim miejscu. Prosimy również, aby nie zbaczać z wyznaczonej trasy. Obowiązuje również bezwzględny zakaz śmiecenia, niszczenia roślinności oraz innych działań niosących szkodę przyrodzie.

 

W trakcie wyzwania przewidujemy również grupowe zbieranie śmieci celem dokładnego oczyszczenia tego terenu. Szczegóły wkrótce w oddzielnym wydarzeniu. 

 

Nagrody:

W dniu 10.10.2020r zwycięzcom wyzwań na obu dystansach zostanie wręczony puchar  - po jednym w kategorii open kobiet i open mężczyzn; osoby z miejsc 2 i 3 w obu kategoriach zostaną nagrodzone drobnymi upominkami; wsród wszystkich uczestników obu dystansów zakwalifikowanych do tabeli wyników zostaną rozlosowane drobne upominki. 

 

Mamy nadzieję, że nasze wyzwanie przypadnie WAM do gustu i docenicie naszą pracę przy tym projekcie.  Osoby które zechcą pobiec w naszym biegu  zapraszamy również do dobrowolnego wsparcia naszej zbiórki na pomagam.pl. 

 

Zbieramy m. in. na namiot Zabiegany Wołomin, który posłuży nam w organizacji przyszłych zawodów. Każda wpłata się liczy! 

 

Link do zbiórki: 

pomagam.pl/6e6kanfh

 

UWAGA: Wpłacając minimum 25 PLN otrzymacie również pamiątkowy, okolicznościowy medal  z tego wydarzenia (wysyłka medalu około 2 tygodni od zakończenia rywalizacji)! 

 

ZAPIS śladu trasy  LEŚNY PÓŁMARATON: 

 

 

 

kurs do zegarka GARMIN Leśny Półmaraton:

https://connect.garmin.com/modern/course/40225684

 

 

ZAPIS śladu trasy ZIELONA PIĄTKA: 

 

kurs do zegarka GARMIN Zielona Piątka: 

https://connect.garmin.com/modern/course/34393096

 

Jeśli chciałbyś wystartować ale masz jakieś wątpliwości lub pytania lub chciałbyś otrzymać ślad trasy w innym formacie pliku napisz do nas koniecznie na adres kontakt@zabieganywolomin.pl - pomożemy ci wziąć udział w naszym wirtualnym biegu. 

 

Link do wyzwania na FB: https://www.facebook.com/events/733610720704891/

 

 

wspiera nas:

 

 

 

 

LEŚNY PÓŁMARATON i ZIELONA PIĄTKA - WYZWANIE ZABIEGANY WOŁOMIN