zabiegany Wołomin
zabiegany Wołomin
06 sierpnia 2020

W lipcu w rywalizacji spacerowej rozegrała się prawdziwa bitwa i aby wam zobrazować co się działo, najlepiej żebyście spojrzeli na poniższe zestawienie. To był krok za krok, kilometr za kilometr i widać było niemal od początku, że żadna ze stron nie chciała odpuścić. Efekt? Niesamowity wynik zarówno Daniela Moćko, jak i Kasi Dróżdż i zapewne oprócz ich ogromnej satysfakcji z wyniku jest również fantastyczna korzyść treningowa! 

 

 

Do rywalizacji spacerowej w lipcu zgłosiły się 64 osoby, ale treningi zarejestrowało tylko 40 osób. Wydawać by się mogło, że wakacje sprzyjają spacerom i wycieczkom, a tu liczba osób biorących udział w rywalizacji nieco się zmniejszyła. Z drugiej strony może te wakacje są tak intensywne i ciekawe, że być może nie pamiętaliście włączyć rejestracji niektórych aktywności.  Mimo to, jako grupa przespacerowaliśmy około 350 km więcej kilometrów niż w czerwcu, czyli łącznie lekko ponad 2700 km. Ogromne gratulacje dla wszystkich uczestników. 

 

 

Zacznijmy od podsumowania wyników Pań, gdzie tak jak widzieliście wcześniej niekwestionowaną królową spacerów została Kasia Dróżdż z wynikiem  273,5 km. Zapewne nie znacie jej osobiście, gdyż nie mieszka w naszej okolicy, ale jest sympatyczką naszego klubu i bardzo nam kibicuje. W tej sytuacji Kasia Aftyka-Kochoń, która ostatnio osiągała najlepsze wyniki w tej rywalizacji, musiała uznać wyższość swojej imienniczki. Jej wynik czyli prawie 170 km musi jednak w dalszym ciągu budzić szacunek i podziw innych uczestników wyzwania. Trzecie miejsce zajęła Urszula Rogucka, która od kilku miesięcy biega w barwach Zabieganego Wołomina. Urszula jako uzupełnienie treningu biegowego uskutecznia Nordic Walking i najczęściej możecie ją spotkać pomykającą z kijkami w lesie, w okolicy Majdanu. Wynik Urszuli w lipcu to solidne 120,5 km i jesteśmy pewni, że w sierpniowej rywalizacji znów mocno pospaceruje!  Dystans 100 km pokonały jeszcze w lipcu Adrianna Gajdecka i Basia Łozak - Sereda. Gratulacje! 

 

 

W rywalizacji Panów jak już wiecie doskonały wynik osiągnął Daniel Moćko, który przeszedł w lipcu ... samego siebie, przeciwników, przeciwności losu i osiągnął dystans 289 km! Czy to był przypadek? NIE! Daniel założył sobie już wcześniej, że powalczy o zwycięstwo w tej rywalizacji i był tak mocno zmotywowany, że osiągnął zaplanowany cel! Jak sam przyznał postawa Kasi Dróżdż spowodowała, że nie było łatwo i to z nią od początku prowadził ten korespondencyjny pojedynek na kilometry.  Krok za krok.  Daniel wyznaczył sobie przy okazji dwa kolejne cele. Dalekosiężny - za rok lub dwa chce przejść trasę z Warszawy do Szklarskiej Poręby !!! Bedziemy kibicować temu marzeniu! Drugi plan jest krótkookresowy - zwyciężyć w rywalizacji spacerowej w sierpniu, a więc piechurzy miejcie się na baczności!  Tak rzucona rękawica i wyzwanie Daniela to woda na młyn doskonałego zawodnika Nordic Walking jakim jest Piotr Wojtkowski. Ambitny, zdyscyplinowany, pracowity już nie raz nas zaskoczył czymś nieprzeciętnym. Jesteśmy pewni, że w sierpniu zasypie nas kilometrami w tej rywalizacji. W lipcu Piotr odbywał kursy Nordic Walking i był trochę zajęty, ale i tak wyspacerował prawie 175 km! Brawo! Trzecie miejsce zajął zaprzyjaźniony z naszą ekipą ultras Tomek Stec, który wracając po kontuzji biegowej odbudowuje formę m.in. spacerując. Robi to na tyle dobrze, że w lipcu licznik przeskoczył mu na 171 km i tym samym niewiele zabrakło mu do drugiego miejsca! Fajny wynik w lipcu czyli powyżej 100 km zaliczyli też Grzegorz Sereda, Jarek Bąk, Piotr Malżycki i Dominik Kornacki (vel. Zdzisław) 

 

 

Jeszcze raz serdecznie wszystkim gratulujemy i zapraszamy do rywalizacji spacerowej w sierpniu. Jest już dostępna na Endomondo! 

 

autor: Jarek Bąk 

Spacerowicz Miesiąca Lipiec - podsumowanie rywalizacji Endomondo