Tomasz Wróbel

Tomasz Wróbel - Triatlonista, duathlończyk, biegacz tras górskich, ultras jak również i sprinter, cyklista szosowy i MTB. Tomek jest osobą lubiącą podróżowanie, długie przejażdżki rowerowe nawet w trudnych warunkach pogodowych. Jak na razie, najdłuższą trasę jaką pokonał rowerem, to 285 km z Warszawy na Podlasie. A nie było to jego ostatnie słowo. W samym 2020 wykręcił 8 348 km. Nie stroni też od łyżew czy rolek.

 

Uwielbia zwiedzać, poznawać, odkrywać nowe miejsca i przekraczać swoje możliwości.  Pracuje w Warszawie, a wypoczywa na łonie natury w okolicach Klębowa. Jest osobą która szybciej wybierze rower niż podróż samochodem. Jest też wielkim pasjonatem biwakowania, grillowania i oddawania się pełnemu relaksowi, po ukończonym biegu czy wyścigu rowerowy. Lubiący towarzystwo innych osób z zamiłowaniami i pochłoniętych tą samą pasją. Jest osobą wspierającą, pomocną i uwielbiającą wspólne treningi. Potrafi organizować  i planować wspaniałe trasy biegowe i rowerowe.

 

Foto: Trasa Green Velo 2020

 

Na swoim koncie ma biegi na 5km, 10km, półmaratony (ponad 20) i maratony (17). Pasjonuje się też biegami Ultra, min. brał udział w Biegu Powstańca (63km), w Kampinosie (60km), Ultra Mazury (70km). Brał też udział w maratonach i półmaratonach Komandosa z 10kg plecakiem i w ciuchach wojskowych. W ostatniej edycji połówki, zajął pierwsze miejsce w jednej z branżowych kategorii. Jednak najważniejszym i jak do tej pory najdłuższym wyzwaniem biegowym, był Bieg 7 Dolin na 100km. 

 

Foto: Półmaraton Komandosa 2020

 

Tom Bike mobilizuje grupę i indywidualne osoby do działania oraz podjęcia wyzwań wydających się niemożliwymi. Prawa ręka organizacji spotkań czy nawadniania. Pomocny Zabiegany, kompendium wiedzy oraz doświadczenia biegowego i rowerowego. Jest to osoba z którą na pewno nie zginiecie.
Nasz numer 4  😉 związany często z tą cyfrą, (na wynikach biegów) którą wiemy, że przekuje na podium.

 

 

Kiedy dołączyłeś do drużyny Zabiegany Wołomin?

 

Biegam od 2011. Do drużyny Zabieganych dołączyłem latem 2018 na wspólnych piątkowych wybieganiach

i zawodach.

 

Powiedz coś o tym jak i gdzie trenujesz?

 

Staram się znaleźć każdą wolną chwilę którą mogę wykorzystać na trening. Pracując w Warszawie czasami jestem w stanie potrenować i pobiegać wzdłuż Wisły. Bardzo polecam to każdemu, biorąc pod uwagę piękne widoki miasta i natury ją otaczającej, zarówno za dnia jak i w nocy. Dodatkowo aktywny wypoczynek często połączony jest z treningiem. Długie przejażdżki rowerowe dobrze budują kondycję, pozwalającą później ją wykorzystać również w bieganiu. 

 

Co daje Ci bieganie?

 

Bieganie w dużej mierze daje mi odprężenie, pozytywne zmęczenie oraz czas na przemyślenia. Podczas biegania jest możliwość poznawania zapaleńców biegania takich jak Ja.

 

Z jakich swoich biegów na zawodach jesteś najbardziej dumny?

 

Jestem dumny z pokonania kolejnego wyzwania jakim był bieg 7 dolin z dystansem 100 km.

 

Foto: Meta 7 Dolin

 

Jakie jest twoje biegowe marzenie?

 

Moim największym marzeniem jest wbiec w kolejny przedział wiekowy bez kontuzji i złamać 3:10

w maratonie.

 

Najciekawsze wyzwanie w jakim brałeś udział?

 

Było to wzięcie udziału w inicjatywie charytatywnej dla Kubusia Rydzio  - ,,Ultra Marzenie". Wyznaczoną odległość na dystansie 265km, prowadzącą trasą Pieszej Pielgrzymki Ojców Paulinów z Warszawy do Częstochowy, pokonałem na zmianę biegnąć półmaraton lub jadąc go rowerem. Całość trasy została pokonana w 39h. Satysfakcja ogromna i udowodnienie sobie, że niemożliwe nie istnieje!
 

 

Foto: Ultra Marzenie

 

Co powiesz tym którzy by chcieli rozpocząć przygodę z bieganiem?

Zachęcam każdego chcącego ruszyć się sprzed telewizora. Dodatkowo, nie zachłyśnijcie się za bardzo bieganiem. Działajcie krok po kroku, powoli zwiększając dystanse. Kontuzji łatwo się nabawić, tylko po co?

 

05 lutego 2021
zabiegany Wołomin
zabiegany Wołomin