Nowe plany biegowe od Kamila Krauze

Drodzy biegacze,

w załączeniu przedstawiamy zaktualizowane 3 miesięczne plany biegowe dla początkujących (poziom 1-3). Z nowych rzeczy możemy podzielić się z Wami 3 miesięcznymi planami (poziom 4-6) jako podstawowe przygotowanie wydolnościowe, które jest idealnym fundamentem, aby przejść do ostatniego etapu przed docelowymi zawodami zwanym etapem Bezpośredniego Przygotowania Startowego „BPS”.

BPS jest to 8 tygodniowy program treningowy przygotowujący Was do zawodów na 5 km. Podstawą korzystania z planów jest rzetelnie wykonany test na 3 km i właściwe określenie Waszego tętna maksymalnego.

Podczas cyklicznych treningów w ramach Zabieganej środy dla każdego uczestnicy mają możliwość wykonania testu pod czujnym okiem trenera i określić powyższe parametry. Jeśli wyjdzie tak, że zawody będą wcześniej niż za 8 tygodni, należy jedynie zrezygnować z odpowiedniej ilości treningów licząc od końca planu.

Jeśli ominął CIę trening na którym robiliśmy test – nic straconego, planujemy organizować je cyklicznie (marzec, czerwiec, wrzesień, grudzień), abyście mogli dopasować trening do Waszej aktualnej formy! Wytyczne oraz plany udostępniamy bezpłatnie. Jak wiecie treningi Zabieganych są również nieodpłatne, jednak jeśli byście chcieli indywidualnie ustawić sobie trening – leży to już poza działalnością naszego stowarzyszenia i odbywa się komercyjnie bezpośrednio z trenerem.

Osoby początkujące zachęcamy do korzystania z gotowego planu (link), aby trenować od zera do poziomu biegacza biegającego 60 minut (2-3 poziom biegacza początkującego). Będzie to idealne wprowadzenie do zamieszczonego dziś programu przygotowującego i do Bezpośredniego Przygotowania Startowego „BPS”.

Miłego biegania!
Autorem Planów jest Kamil Krauze – trener lekkiej atletyki, który niejednokrotnie prowadził treningi dla Zabieganego Wołomina.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *